BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

23.04.2020 roku pozar Teodorów

23 kwietnia 2020 roku zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie o godzinie 17:37. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniem stwierdził, że pali się ok. 15 ha poszycia leśnego i nieużytków rolniczych. (obecnie szacujemy iż jest to 6 ha lasów oraz 12 ha nieużytków).
Podczas działań gaśniczych utworzono punkt czerpania wody z naturnego zbiornika przeciwpożarowego w miejscowości Mełchów oraz drugie stanowisko wodne przy pomocy dwóch samochodów cystern w miejscowości Konstantynów zasilanych z sieci hydrantowej.
W działaniach brały udział dwa statki powietrzne(dromader) i śmigłowiec gaśniczy, które łącznie wykonały 12 zrzutów wody. Na miejsce zadysponowano również ciągnik rolniczy z pługiem(własność Nadleśnictwa Koniecpol) celem oborania obrzeża pożaru.
Sytuacja pożarowa została opanowana o godzinie 20:34, co oznacza, że pożar przestał się rozprzestrzeniać jednak działania polegające na dogaszaniu i przelewaniu pogorzeliska trwają jeszcze do tej chwili tj. 21:00 dnia 26 kwietnia 2020 roku
 
Mamy nadzieję, że akcja gaśnicza zostanie jak najszybciej zakończona. Jednakże z uwagi na to, iż podmuchy wiatru powodują ponowne wzniecanie zarzewi ognia nie jesteśmy w stanie oszacować jak długo one potrwają.
 
Zarówno sprzęt, jak i strażacy pozostaną na miejscu dopóki nie będzie stu procentowej pewności, że pożar nie wybuchnie ponownie.
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym tygodniu: 4
W tym miesiącu: 12
W tym roku: 179
Ogółem: 1008