BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Pożar Blachownia 25.03.2020

25 marca 2020 roku o godz. 22:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie przyjęło zgłoszenie o pożarze silosa z aluminium na dużej powierzchni w  Przedsiębiorstwie Obrotu Surowcami Wtórnymi zlokalizowanym w m. Blachownia przy ul. 1 -go Maja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że doszło do zapalenia się mieszaniny pyłów po obróbce metali o dużej zawartości aluminium w jednym z silosów znajdujący się w hali produkcyjnej. Budynek przystosowany do obróbki cieplno mechanicznej surowców wtórnych - aluminium.

 W czasie wystąpienia pożaru na terenie zakładu pracowało 5 osób, które same opuściły halę. Przed przybyciem pierwszych zastępów JOP pracownicy firmy próbowali samodzielnie ugasić przy pomocy gaśnic proszkowych ABC będących na wyposażeniu zakładu - bezskutecznie.

Pożar udało się opanować o godzinie 01:36, w celu dokonania usunięcia zgorzeli pyłowych z aluminium w silosie wykonano otwory rewizyjne przy pomocy piły mechanicznej do stali.

W akacji ratowniczej brało udział 15 zastępów straży pożarnej ( w tym 3 jednostki OSP). Na miejsce zdarzenia przybył również przedstawiciel WIOŚ, który nie stwierdził bezpośredniego zagrożenia dla środowiska.

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 3
W tym miesiącu: 8
W tym roku: 167
Ogółem: 850