BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Pomoc dla emerytów i rencistów

Wydział Kwatermistrzowski udostępnia druki formularzy dla emerytów i rencistów pożarnictwa ubiegających się o pomoc finansową.
Wypełniony wniosek zainteresowany składa w sekretariacie KM PSP.
Powyższe wnioski po zaopiniowaniu przez Komendanta Miejskiego PSP i Prezesa Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa są przekazywane do rozpatrzenia przez Komisję ds. podziału funduszu socjalnego działającej w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Pomoc finansowa dla wymienionych osób może być udzielona z tytułu:
1. Zdarzenia losowego powodującego znaczne pogorszenie warunków materialnych
2. Zapomoga
3. Poniesionych kosztów leczenia
4. Poniesionych kosztów pogrzebu członków rodziny
5. Poniesionych kosztów pobytu w ośrodku wczasowym, sanatoryjnym itp. uczestnictwa w wycieczce zorganizowanej
6. Dopłaty do kolonii, obozu dzieci własnych, przysposobionych i przyjętych na wychowanie.

Tutaj można pobrac formularz.

W tym roku: 113
Ogółem: 1188