BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Obiekty wypoczynku dzieci i młodzieży

Opiniowanie placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie spełniania przez nie wymagań przeciwpożarowych, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży  (Dz. U. z 2016r. poz. 452), opiniowanie obiektów odbywa się po pisemnym zgłoszeniu obiektu do kontroli i przeprowadzeniu czynności kontrolno - rozpoznawczych.

W celu uzyskania opinii należy złożyć w sekretariacie Komendy Miejskiej pismo zgłaszające obiekt wypoczynku dzieci i młodzieży do kontroli. Pismo powinno zawierać adres obiektu, termin organizacji wypoczynku, przewidywaną liczbę osób oraz podstawowe dane osoby (instytucji) zgłaszającej obiekt wraz z telefonem kontaktowym.

W tym roku: 72
Ogółem: 1102