BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Obiekty hotelowe

Opiniowanie w drodze pisma niewładczego spełnienia w obiektach hotelarskich wymagań przeciwpożarowych.
Na podstawie § 4 ust. l pkt 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz. U. z 2017r.  , poz. 2166). Warunkiem uzyskania opinii, potwierdzającej spełnienie w obiektach hotelarskich wymagań przeciwpożarowych jest złożenie pisemnego wniosku w sprawie oraz pozytywny wynik przeprowadzonych, w terminie uzgodnionym z wnioskodawcą, czynności kontrolno - rozpoznawczych, potwierdzających przestrzeganie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.
W celu uzyskania opinii należy w sekretariacie Komendy Miejskiej złożyć pismo z prośbą o wydanie opinii zawierające podstawowe dane obiektu oraz dane osoby (instytucji) zgłaszającej obiekt.

Opinia zostaje wydana po przeprowadzeniu czynności kontrolno-rozpoznawczych.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym tygodniu: 5
W tym miesiącu: 19
W tym roku: 175
Ogółem: 1493