BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

06.08.2020 pożar magazynu

W dniu 06.08.2020 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przyjęło informacje o pożarze obiektu magazynowego w Koniecpolu - dawny zakład produkcyjny płyt pilśniowych.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż pożarem objęte jest wnętrze oraz więźba dachowa budynku magazynowego o wymiarach dł. 120m szer. 25, wys. 5 m, konstrukcji murowanej z cegły, od strony południowej ocieplony płytą styropianową.


Działania Zastępów JOP polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
- przeprowadzeniu rozpoznania pod kątem COVID 19 - brak zagrożenia,
- przeprowadzeniu rozpoznania pod kątem osób poszkodowanych - brak osób,
- w pierwszej fazie, działania polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na ognisko pożaru od strony południowej z wykorzystaniem ramp produkcyjnych oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu z przejścia technologicznego od strony wschodniej. Po przybyciu kolejnych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej podano jeden prąd piany ciężkiej z drabiny mechanicznej w natarciu na palącą się część dachu oraz jeden prąd wody w obronie od strony zachodniej i jeden prąd wody w obronie od strony wschodniej na budynek biurowy.

W trakcie prowadzonych działań ujawniono dwa nowe ogniska pożaru oddalone o ok. 200 m od miejsca prowadzonych działań ( płonące śmieci oraz pozostałości płyt porowatych).

Łącznie działania gaśnicze trwały ponad 20 godzin.

           

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 2
W tym tygodniu: 4
W tym miesiącu: 19
W tym roku: 242
Ogółem: 1317