BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Wycieczka "Pałace i zamki Dolnego Śląska"

Wycieczka „Pałace i zamki Dolnego Śląska” zorganizowana w dniach 08 -10.07. 2016 przez Zarząd koła nr 8 była świetną okazją integracji jej uczestników oraz poznania ciekawych obiektów architektonicznych i ich historii na ziemiach Dolnego Śląska. O okolicach, pięknie odrestaurowanych z ruin zabytkach oraz dotychczasowych właścicielach opowiadała ciekawie przewodniczka. Zakwaterowanie i wyżywienie zapewniał nam hotel w Jeleniej Górze. Przez trzy dni wycieczki zwiedziliśmy m.inn.:
zamek w Książu z wnętrzami i ogrodami, odkrytymi w zamku tajemniczymi podziemnymi korytarzami oraz tajemnicami księżnej Daisy, palmiarnię krzewów i kwiatów w tym drzewek bonsai, fantastyczny Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, pałace w Wojanowie i w Łomnicy wraz z folwarkiem, pałac w Miłkowie, ponadto pełen legend i niewyjaśnionych tajemnic zamek Czocha z XIII w, średniowieczny zamek w Grodźcu.
Zwiedzane zamki, pałace wraz z przejazdem wyciągiem krzesełkowym na Kopę, widokiem na piękną panoramę okolic i Śnieżki były wspaniałym wypełnieniem czasu, relaksu i zarazem nabytą wiedzą o mało znanych zabytkach na zachodnich ziemiach Polski.
Na złoty pociąg niestety nie natrafiliśmy, może na kolejnym wyjeździe, bo Ziemia Wałbrzyska i Kotlina Jeleniogórska skrywają jeszcze wiele innych ciekawych miejsc do zobaczenia.

wycieczka palace i zamki

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 1
W tym miesiącu: 6
W tym roku: 148
Ogółem: 960