BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy na stronie Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Koło nr 8 w Częstochowie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie w żaden sposób nie ingeruje w zamieszczane treści. Autorami tekstów są członkowie Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Odwiedzając groby bliskich wspomnijmy o tych wszystkich chroniących życie, zdrowie i mienie, którzy odeszli przedwcześnie. 

Cześćich pamięci.   

Szanowni Seniorzy, wychodząc z domu w tym szczególnym okresie pandemii, pamiętajmy również o własnym zdrowiu i najbliższych zachowując właściwe środki ostrożności. 

Prezes, Zarząd Koła nr 8

 Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu  29 października 2020 r na wieczną służbę odeszła z naszych szeregów Pani st.ogn. Ewa Żyrkow wieloletni pracownik Komendy Wojewódzkiej PSP w Częstochowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 31.10.2020 roku  w Częstochowie o godzinie 11 od bramy głównej na Cmentarzu Kule.

 

W tak smutnej dla nas chwili żegna Ciebie cała brać strażacka.
Spoczywaj w spokoju, a pamięć o Tobie na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Cześć Twojej Pamięci

Koleżanki i koledzy z Państwowej Straży Pożarnej

 

dla uczestników zapisanych na listy wycieczek z Koła nr 8 w 2020r

 

Po spotkaniu w dniu 01.09.br. członków Zarządu Koła nr 8 z prezesem biura podróży „OGOŃCZYK” przyjęto ustalenia:

z powodu przedłużającego się zagrożenia pandemią  COVID 19

1/ zaległa jednodniowa wycieczka autokarowa do Ostrawy odbędzie się w dniu 17 października 2020r.  Zbiórka uczestników wyjazdu:  godz. 6.50 w sobotę  dnia 17.10.2020r na placu przed Komendą Miejską PSP w Częstochowie. Wyjazd autokaru o godz 7.00, planowany powrót ok.  godz. 20.00. W autokarze i na imprezie uczestnicy zobowiązani będą do zachowania podstawowych wymagań związanych z zabezpieczeniem przed rozprzestrzenianiem się COVID 19.

2/ zaległa wycieczka autokarowa do Chorwacji nie odbędzie się w bieżącym roku. Termin realizacji tej wycieczki zaplanowany został na 11-20 września w roku 2021. Organizator wycieczki zapewnia niezmienność ceny imprezy oraz zachowanie przyjętego wcześniej programu.

Zainteresowani szczegółami uczestnicy powyższych wyjazdów mogą kontaktować się z Prezesem Koła kol. Czesławem MILĄ i kol. Danutą Błaszczyk.

W dniach 9 i 18 czerwca odbyły się spotkania z seniorami pożarnictwa obchodzącymi 80 – 90 lat życia.

 

   W dniu 9 czerwca 2020r członkowie Zarządu Koła nr 8: kol. Prezes Czesław Mila i kol. Janusz Sokołowski z udziałem Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. mgr inż. Tomasza Bąka uczestniczyli w uroczystym spotkaniu Jubileuszowym

z okazji 80-lecia życia seniorów:

  • Zygmunta Famuły
  • Ireny Borkowskiej-Sobali - wdowy po Lucjanie Sobali

 z okazji 90-lecia życia seniora:

  • Stanisława Kaczmarka

a w dniu 18 czerwca z udziałem  z-cy Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. mgr inż. Pawła Frocha w uroczystym spotkaniu Jubileuszowym

z okazji 85-lecia życia seniorów:

  • Stanisława Mazura
  • Teresy Kozak

   Jubilaci wraz z życzeniami dobrego zdrowia i pogody ducha na dalsze lata otrzymali  Listy Gratulacyjne i bukiety kwiatów. Wspólne wspomnienia i rozmowy o trudach życia w aktualnym czasie pandemii wirusa covid 19 wypełniły krótki czas spotkań, potwierdzając potrzebę kontynuacji bieżącego kontaktu z seniorami.

    Zarząd Koła apeluje do wszystkich emerytów PSP i rodzin o stosowanie się do wszelkich zaleceń postępowania w okresie panującej pandemii koronawirusa COVID 19.

    Prawdopodobieństwo bezobjawowego chorowania, a zatem zarażania wirusem opanować można ograniczając do minimum bezpośrednie kontakty z innymi. Zadbajmy o zdrowie nasze i bliskich.

   Pozostając w domu nie musimy się całkowicie izolować, szukajmy innych rozwiązań kontaktu ze znajomymi, odnajdźmy dawne pasje, poszukajmy nowych, nie rezygnujmy
z aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania. Nie obawiajmy się prosić o pomoc.

   Liczmy się z tym, że pandemia może potrwać wiele miesięcy, musimy nauczyć się żyć i przestawić na nową rzeczywistość.

   Życzymy zdrowia i szybkiego otwarcia naszej psychiki na nowe, nadal nieznane wyzwania.

Zarząd Koła nr 8.

Prezes Czesław Mila

 

 

 

Informacja

Zarząd koła informuje, że w związku z długotrwałym okresem pandemii wirusa COVID 19 działalność koła została częściowo zawieszona na czas nieokreślony i ogranicza się do spraw organizacyjnych.

- Zawieszone zostały wtorkowe dyżury członków zarządu siedzibie KMPSP – do odwołania.

- Planowany wyjazd 16 maja br. członków koła do Ostrawy przeniesiony został na dzień 17 października 2020r. Zakładamy, że okoliczności zewnętrzne nie wpłyną na kolejne przesunięcia terminu.

- planowany wyjazd do Chorwacji w dniu 15 września, zostaje nadal utrzymany. Jeśli okoliczności zewnętrzne wymuszą zmianę terminu,  kolejny termin wyjazdu planowany jest na maj 2021r.

- w miesiącu maju br. wstrzymane zostają spotkania z okazji Dnia Strażaka, tym samym wstrzymane wydawanie paczek okolicznościowych.