BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Ćwiczenia Kompanii nr 4

12.05.2012

Ćwiczenia Kompanii

30 marca na terenie nadleśnictwa Herby, w leśnictwie Blachownia, zrealizowano ćwiczenia Kompanii nr 4 Śląskiej Brygady Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego oraz Kompanii Odwodowych KM PSP w Częstochowie. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych kompanii OSP na obszarach leśnych w natarciu i obronie, oraz organizacja zaopatrzenia wodnego podczas działań gaśniczych na obszarach leśnych. Scenariusz ćwiczeń obejmował pożar upraw leśnych oraz poszycia leśnego i powalonych drzew na zrębach. Przed rozpoczęciem założenia praktycznego, szkolenia tematyczne przeprowadzili przedstawiciele Pogotowia Ratunkowego, Policji i Nadleśnictwa Herby.

Obecni byli: Starosta Częstochowski Andrzej Kwapisz, Burmistrz Blachowni Anetta Ujma, przedstawiciele Zarządzania Kryzysowego miasta i powiatu częstochowskiego, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Herby, Pogotowia Ratunkowego i Policji.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 0
W tym tygodniu: 1
W tym miesiącu: 15
W tym roku: 216
Ogółem: 1561