BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Zaświadczenia o zaistniałych zdarzeniach

1. Wystawianie zaświadczeń o zdarzeniach, w których interweniowały jednostki Straży Pożarnej dla osób fizycznych i instytucji.

W celu uzyskania zaświadczenia osoba poszkodowana powinna się zgłosić osobiście do Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego wraz z dokumentem tożsamości i potwierdzeniem złożonej w Urzędzie Miasta Częstochowa opłaty skarbowej w wysokości 17 PLN. Zaświadczenie wydawane jest bezzwłocznie.

2. Wydawanie informacji o zdarzeniach dla towarzystw ubezpieczeniowych.

Wydanie informacji następuje na pisemny wniosek towarzystwa dostarczony do sekretariatu Komendy Miejskiej PSP osobiście lub za pomocą poczty.

W tym roku: 140
Ogółem: 1080