BIP KMPSP w Częstochowie

A A+ A++

Herb Państwowej Straży Pożarnej  Herb Miasta Częstochowa  Herb Powiatu Częstochowskiego

ul. Sikorskiego 82/94
42-202 Częstochowa

Napisz do nas na:
sekretariat@kmpsp.czest.pl

Zadzwoń do nas:
+48 34 361 55 21

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w Częstochowie

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, opis wybranych interwencji i wydarzeń, które mają miejsce na terenie naszego miasta, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

102 rocznica odzyskania niepodległości

12.11.2020

11 listopada 2020 roku, z okazji  Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcję „Niepodległa do Hymnu” włączyli się także strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej w województwie śląskim. Z okazji przypadającego dzisiaj święta w każdej jednostce organizacyjnej uroczyście podniesiono flagi państwowe, a punktualnie o godz. 12.00. strażacy wspólnie odśpiewali hymn państwowy, upamiętniając w ten sposób 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju i wynikającymi z niej ograniczeniami, upamiętnienie to odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

   

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym tygodniu: 2
W tym miesiącu: 25
W tym roku: 282
Ogółem: 510